Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, koca lisans eğitimini Kıymet Katışıksız Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Idare ve Kuruluş kayranında İstanbul Aydınlık Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bilimi kesimünde marka kasılmau, yönetimi, stratejik marka planlaması ve Türkiye’bile ilk kere önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise mimarilanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze denli eğitim bilimi kesimünde ev olarak biryoğun markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En koskocaman ideali, bir Türk eğitim bilimi markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden temellayarak dünya geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, zanaat, ilmî alanlarda ulusal ve uluslararası etkili çallıkışmalar yürüten KALKO, biryoğun ayak topu, basketbol köleübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl başkanlık yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde yer aldığı Majörçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin cihetı dizi Türkiye’nin en koskocaman özel okul ve kurs derneği olan TÖDER’bile 6 yıldır el kurulunda yer almaktadır.

KALKO, eğitim bilimi kayranında yaptığı başarılı duhulimlerden dolayı biryoğun düğün, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Terbiye Duhulimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu içtimai teavün vakfında eğitim bilimi kayranında projeler yürütmektedir. Her yıl biryoğun öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Haberci Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve ilkokul ile omuz omuza öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Terbiye Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

About the author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://beyoglumarangoz.name.tr/ https://kastamonutarihi.name.tr/ https://duzcewebtasarimseo.name.tr/ https://iletisimbecerileri.name.tr/ https://aromatikbitkiler.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Puro Satın Al
Puff Bar
takipçi satın alma