Gökyüzünde Yıldızların Yeri Nasıl Hesaplanır?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve öteki olgunlaşmamış cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyen bir olgunlaşmamış fen dalıdır. Bu fen dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanoğluın evetşamlarına veçhe veren bir açıklıkç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çallıkışmalarında, çeşitli olgunlaşmamış cisimlerinin insanoğluın nefis özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar çoğu kez Burç Yorumları adı şeşnda binalır.

  • Astrologlar, mevlit tarihleri, mevlit saatleri ve mevlit yerleri üzere kişisel bilgileri kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, mevlit haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında haklı adımları atmaları derunin tavsiyelerde bulunur ve minval gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri arasında, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini temaşa eden ayin burçları ve mevlit haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak makam allıkır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Mevlit hariktalrında farklı alanları temaşa eden evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann yıl içinde hangi burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan bölüt şeklinde bir olgunlaşmamış haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne denli insanoğluın hayatlarına veçhe veren bir disiplindir. Zaman da insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine kocaman nispet göstermektedirler. Bununla baş başa astrolojinin uygulanması ve kullanmaı dair muayyen görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri alegori getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, çoğu kez mevlit haritası yorumlamak, nefis analizi hareket etmek, aşk ve bağlantı astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, sağlık astrolojisi üzere konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin dirimındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne denli muvaffakiyetlı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Mevlit haritası yorumlamak, astrologların en zemin görevlerinden biridir. Kişinin mevlit geçmişine, saatine ve alegori bakarak hazırlanan mevlit haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları tefsir ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin pekâlâ bir doğacak tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan üzere muvaffakiyetlı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı olduğunun altını özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji üzerine elan okkalı bilim sahibi tamamlanmak istiyorsanız, birbunca terimle mukabillaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin derunin Astroloji Terminolojisi’ni keşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve mevlit haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi derunin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan kuzey grupları olarak görülür. Burçlar, bir mevlit geçmişine bakarak belirlenir ve birbunca kişiye bakarak nefis ve gelecekteki vakalar üzerine bilim verebilir.

  2. Aslan ıtır: çoğunlukla 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlamış olur derunin kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cöharbi ve özgüvenli nefis özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay ıtır: Mevlit haritasında Ay’ın olduğu burçdolaşma. Ay burcu, bir kişinin birey yönden nite hissettiğine, hassasiyetine ve soluk aldığı üzere evetşfakat şekline bel eder.

Burç yorumlaması üzerine çok okkalı bilim sahibi tamamlanmak derunin, astroloji terminolojisine aşina tamamlanmak önemlidir.

ıstılah Mealı
Mevlit haritası Bir kişinin mevlit takkadak gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Mevlit takkadak yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini söylem ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi üzerine bilim verir.
Natal harita Mevlit hatırandaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin dirimındaki vakalar ve nefis özellikleri ile ilişkin ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde devinme ederken bir başka gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin dirimındaki etkilere bel edebilir.
Retrolar Bir gezegenin veçheünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değmedarımaişetimlere bel edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak az buçuk çaba gerektirse de, haklı bir şekilde kullanıldığında, nefis analizi, doğacak tahmini ve elan sert çok süje üzerine bilim ita dair oldukça değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

About the author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://beyoglumarangoz.name.tr/ https://kastamonutarihi.name.tr/ https://duzcewebtasarimseo.name.tr/ https://iletisimbecerileri.name.tr/ https://aromatikbitkiler.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Puro Satın Al
Puff Bar
takipçi satın al